By mal2008

Uczestniczki i uczestnicy Międzynarodowego Pleneru Młodych Artystów :

Stocznia – spojrzenie z zewnątrz/ konfrontacje II” :

Ell Southern studiowała sztukę multimediów w University of the West of England w Bristolu, aktualnie pracuje jako aktywistka i twórczyni filmów w Gdańsku. Od wielu lat jest zaangażowaną działaczką społeczną i uczestniczką niezależnych mediów. Współtworzy pracownię multimedialną Obin.org na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej.

Rachel Oxley ukończyła Fine Art at Falmouth College of Arts w 2001 roku. Od tego czasu wystawiała samodzielnie i uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Jej ostatni projekt to “Rhetoric”- zaadoptowana instalacja radiowa nz Old Street 340 w Londynie. W tym roku podejmuje studia w Middlesex University (Sonic Arts research ); mieszka i tworzy w Londynie.

Jack Southern ukończył studia w Slade School of Fine Art w Londynie w 2003 roku. Jego ostatnie wystawy to : ‘Tape291’, w galerii 291 w Londynie, ‘New video art from London’, w Muu gallery w Helsinkach oraz ‘Odds on placebo’ w Gallery Morcilla w Barcelonie. W tym roku uczestniczy w berlińskim ‘Kulturforum’. Jest członkiem i rezydentem londyńskiej organizacji i pracowni “Acme”.

Tom Mason studiował sztuki piękne w University of the West of England w Bristolu. Właśnie zakończył książkę z rysunkami, uczestniczył też w dwutygodniowym spotkaniu artystów w Area 10 w Londynie. Mieszka i tworzy w Londynie.

Ewa Majewska ukończyła filozofię w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat jest zaangażowana w progresywne projekty społeczne i kulturalne oraz niezależne media. W 2003 roku prowadziła zajęcia na Podyplomowych Studiach o Płci w Kulturze (Gender Studies) w ISNS UW. Mieszka w Warszawie.

Ewa Sobczak studiuje na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Brała udział w nastepujących wystawach i plenerach: „Interpretacje” (Sopot, marzec 2003); „PlenerStocznia” (Gdańsk; czerwiec 2003); „Teatr Stocznia” (w ramach Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, sierpień 2004). Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Nina Kosakowska ukończyła Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1998 – 2002 pracowała jako operatorka i fotografka z amerykańsko – kanadyjsko – brytyjską grupą Cromwell Productions tworzącą inscenizacje sztuk W. Shakespeara. Wystawiała w BWA w Słupsku (wystawa „Młodzi, zdolni” Slupsk 2003), współpracowała z Ewą Majewską przy projekcie „antyakt”. Przez 2 lata pracowała jako operatorka kamery w jednej z polskich telewizji. Mieszka w Warszawie.

Jo Frgmnt Grys studiował chemię i filozofię w Justus-Liebig-University w Gissen, po czym zajął się sztuką. Wykorzystuje inspiracje naukowe do analizy formowania się struktur hałasu i porządku, błędu i prawa. Współpracował przy licznych niezależnych projektach wykorzystujących dźwięk, jak na przykład noisiv. http://www.noisiv.de.vu . Mieszka i tworzy w Berlinie.

Martin Kuentz – od 1991 roku w rozmaite sposoby uczestniczy w tworzeniu sztuki dźwiękowej, spontanicznych uniwersytetów, kolektywów medialnych. W ramach konfrontacji współpracował z Grysem przy inżynierii dźwięku dla projektu “made in Stocznia Gdańska”.


0 Responses to “Konfrontacje 2004”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Blog Stats

  • 7 111 hits

%d blogerów lubi to: